Partners Banka bude do dvou let zisková, říká její zakladatel Borkovec

Po třech letech práce se to podařilo. Petr Borkovec a jeho tým úspěšně vystavil robustní IT systém a zároveň se proklestil tvrdou regulací, díky čemuž mohl v minulém týdnu poprvé držet v ruce bankovní licenci od České národní banky pro novou Partner Banku.

Vydáno: 14. 9. 2023
Kategorie: Ekonomika
Zdroj: PartnersNews

„Nejdříve přijde chvilkový pocit radosti, hned nato pocit napětí a odpovědnosti,“ říká v dalším Forbes Byznys podcastu zakladatel a spolumajitel finanční skupiny Partners Petr Borkovec.

Partners Banka, jejíž založení a vybudování si vyžádalo přes tři miliardy korun kapitálu, by se všem zákazníkům měla otevřít v prvním čtvrtletí příštího roku. Petr Borkovec věří, že s ní osloví nejen 700 tisíc klientů skupiny Partners a že do pár let bude zisková.

„Můj tým by řekl, že do zisku se dostaneme za dva tři roky. Já si myslím, že to zvládneme za rok, za rok a půl,“ odhaduje Borkovec a vzápětí dodává vzkaz investorům.

„Jedna věc je zisk, druhá věc je dividenda. A dividenda dřív než za pět let logicky nebude.“

Je složitější vystavět banku na zelené louce, nebo předělat tu „starou“? Jakou roli hrají v bance investoři jako Tomáš Čupr nebo Ondřej Fryc? Jaké produkty bude Partners Banka nabízet? To vše se doslechnete v podcastu.

Zdroj: Forbes.cz